12.10.2013 roku w naszej parafii odbył się rejonowy misyjny dzień skupienia.
Organizatorem spotkania był ks. Maciej Górka – dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych diecezji Gliwickiej.
Dzień skupienia rozpoczął się Mszą Sw.
Ponadto gościliśmy :
– o. Stefana Kukuła (werbistę) – dotychczas pracował w Urugwaju, Argentynie i w Moskwie.
– ks. Szymona Żurka z Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie,który przygotowuje się na wyjazd do Boliwii.
– świeckiego przedstawiciela Zgromadzenia Misjonarzy Sług Ubogich 3-go świata, z tworzącej się grupy przy parafii św.Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach
– Magdalenę Bieniecką – przedstawicielka świeckiego 3. Zakonu Karmelitańskiego.
– przedstawicieli sąsiednich parafialnych Kół Misyjnych.
Wykład na temat pierwszej encykliki papieża Franciszka „Lumen fidei” (encyklika pisana „na cztery ręce”) wygłosiła nasza parafianka dr Barbara Łysik.



Po spotkaniu grupa misyjna naszej parafii ustaliła terminy spotkań i modlitw w tegorocznym Tygodniu Misyjnym.
Zapraszamy również wszystkich parafian nie pomijając młodzieży i dzieci!!