Dzień Skupienia w Kole Misyjnym

12.10.2013 roku w naszej parafii odbył się rejonowy misyjny dzień skupienia.
Organizatorem spotkania był ks. Maciej Górka – dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych diecezji Gliwickiej.
Dzień skupienia rozpoczął się Mszą Sw.
Ponadto gościliśmy :
– o. Stefana Kukuła (werbistę) – dotychczas pracował w Urugwaju, Argentynie i w Moskwie.
– ks. Szymona Żurka z Centrum Formacji Misyjnej w Warszawie,który przygotowuje się na wyjazd do Boliwii.
– świeckiego przedstawiciela Zgromadzenia Misjonarzy Sług Ubogich 3-go świata, z tworzącej się grupy przy parafii św.Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach
– Magdalenę Bieniecką – przedstawicielka świeckiego 3. Zakonu Karmelitańskiego.
– przedstawicieli sąsiednich parafialnych Kół Misyjnych.
Wykład na temat pierwszej encykliki papieża Franciszka „Lumen fidei” (encyklika pisana „na cztery ręce”) wygłosiła nasza parafianka dr Barbara Łysik.
IMG_3599
IMG_3597
IMG_3598
Po spotkaniu grupa misyjna naszej parafii ustaliła terminy spotkań i modlitw w tegorocznym Tygodniu Misyjnym.
Zapraszamy również wszystkich parafian nie pomijając młodzieży i dzieci!!