Dnia 04.09.2013 r. Seniorzy zwiedzili Palmiarnię i nowo otwarty Dział Akwarystyczny w Gliwicach.
Palmiarnia gliwicka to jedna z największych placówek w Polsce, która umożliwia zwiedzanie ekspozycji na dwóch poziomach.
Ponad 1 500 taksonów uprawiane są w czterech pawilonach ekspozycyjnych :
– Rośliny użytkowe
– Rośliny tropikalne
– Pawilon historyczny
– Pawilon sukulentów
Nowy Dział Akwarystyczny prezentuje ryby słodkowodne z trzech najbardziej charakterystycznych środowisk ziemi :
– rzek południowo – wschodniej Azji
– afrykańskiego jeziora Tanganika
– największej rzeki świata Amazonki oraz w celach edukacyjnych – środowiska rodzimych rzek.

W wycieczce brało udział 59 osób.
Po przypomnieniu geografii, historii i trochę Biblii wracamy do Parafii na środową Nowennę i Mszę Św.