Z życia Klubu Górników
Rok 2012

Trzy dniowa pielgrzymko-wycieczka Klubu Górników do Zakopanego. Zwiedziliśmy Sanktuarium MB w Ludźmierzu, kościół MB Częstochowskiej w Zakopanym, cmentarz na Pęksowym Brzysku, kaplicę na Jaszczurówce i Sanktuarium MB Fatimskiej.

Korzystaliśmy z basenów termalnych w Bukownie Tatrzańskiej. Był także wieczorny grill i spotkanie wieczorne z piosenką. Moc pozytywnych wrażeń i energii. Zakopane 20-22.04.2012
Rok 2011

Odsłonięcie tablicy pamiątkowej poświęconej górnikom z Bobrownik i Piekar Rudnych, którzy zginęli w kopalniach węgla kamiennego.

12 października 2011 odbyliśmy autokarową wycieczkę do Górek Wielkich koło Brennej gdzie zwiedziliśmy Kościół Parafialny Wszystkich Świętych i Muzeum Zofii Kossak-Szczuckiej

Pielgrzymowanie Klubu Górników z okazji 100-lecia naszego Kościoła: do Parafii św. Mikołaja w Reptach,

31 lipca 2011 roku Klub Górników uczestniczył w ślubowanej jubileuszowej pieszej pielgrzymce do MB Piekarskiej.

Potem przejazd pod Jaskinię Łokietka, posiłek i zwiedzanie.

W czasie modlitwy z Opatem Tynieckim o. Bernardem Sawickim Górnicy złożyli ofiarę i z przewodnikiem zwiedzili Opactwo


26 lipca 2011 Klub Górników pielgrzymował do Opactwa Benedyktynów w Krakowie-Tyńcu a następnie zwiedzał Jaskinię Łokietka
W niedzielę, 8 maja br. Klub Górników autokarem odbył pielgrzymkę do Szczyrzycu, do Matki Boskiej Szczyrzyckiej. Wzięliśmy udział w uroczystej Mszy św. odpustowej oraz procesji z udziałem zastępów strażackich i orkiestry strażackiej. Wysłuchaliśmy bardzo ciekawej historii pięknego kościoła p.w. Matki Boskiej Szczydrzyckiej należącego do opactwa cystersów oraz zwiedziliśmy muzeum opactwa. Wrażeń cudownych moc…

Ołtarz główny z obrazem Matki Boskiej Szczyrzyckiej

Grupa pielgrzymkowa Klubu Górników

Grupa pielgrzymkowa Klubu Górników

Uroczysta procesja odpustowa

Zbiorowe zdjęcia z Karolem Kurek, który obchodził 60. rocznicę urodzin.

Wszystkie panie uczestniczące w ostatkach otrzymały od swoich małżonków kwiaty oraz odśpiewane „sto lat”. W imprezie ostatkowej udział wzięło ok. 70 osób – członków i sympatyków Klubu Górników.

Solenizanci z miesiąca marca otrzymali wina musujące, życzenie i uroczyście odśpiewane „sto lat” od wszystkich uczestników.

8 marca 2011 roku Klub Górników świętował Dzień Kobiet i zakończenie karnawału. Tańce przy muzyce orkiestry, konsumpcja i zabawy trwały do 24:00.

W styczniu 2011 w czasie wieczoru opłatkowo-kolędowego spotkali się członkowie i sympatycy Klubu Górników.

Wszystkich klubowiczów, księży i zaproszonych gości odwiedził św. Mikołaj i obdarował prezentami. Łamaliśmy się opłatkiem, składaliśmy życzenia, śpiewaliśmy kolędy i Barkę w dniu ogłoszenia daty beatyfikacji i kanonizacji Jana Pawła II.
Rok 2010

4 grudnia 2010 Klub Górników w stulecie Kościoła obchodził święto św. Barbary i 10-lecie istnienia klubu. Na tą skromną rocznicę, klub ufundował kratę w kaplicy św. Barbary. Fedrunku górniczego w ciągu 10 lat uzbierało się moc, są to prace wykonane w kościele i terenie przykościelnym. Ofiarowalismy dla kościoła: odnowienie ołtarza bocznego, zakup żyrandola, zakup nowego sztandaru, odnowienie ołtarza św. Barbary i kaplicy w Dolomitach oraz zakratowanie. Na zdjęciu człownkowie Klubu Górników na tle ufundowanej kraty.

23 września 2010 na spotkaniu Klubu Górników następni członkowie klubu przybili gwoździe w drzewce sztandaru (na zdjęciu od lewej: Susek Gerard, Susek Henryk, Cieślik Gerard, Wenda Hubert, Ożga Władysław), w imieniu Jana Dryndy córka p. Smuda, Makuchowski Gustaw oraz ze sztandarem Niewiedzioł Józef.

22 lipca Klub Górników spotkał się w Ogrodzie Farskim. Gościliśmy księży naszej parafii i przewodniczącego Rady Miejskiej Tarnowskich Gór, pana Piotra Sczęsnego. Były potrawy z grilla, sto lat i szampany dla obchodzących urodziny w miesiącu czerwcu i lipcu.

Następnie członkowie klubu przybyli gwoździe sztandarowe a sprawy Tarnowskich Gór przybliżył i odpowiedział na pytania, pan Piotr Szczęsny.

20 maja 2010 na spotkaniu Klubu Górników w Katolickim Centrum Kultury Opoka kolejne gwoździe w drzewce sztandaru przybili ks. Piotr Ciba i Piotr Szczęsny przewodniczący RM Tarnowskich Gór.

20 maja 2010 na spotkaniu Klubu Górników w Katolickim Centrum Kultury Opoka kolejne gwoździe w drzewce sztandaru przybili ks. Piotr Ciba i Piotr Szczęsny przewodniczący RM Tarnowskich Gór.

20.04.2010 Klub Górników pielgrzymował do Sanktuarium w Kalwarii Zebrzydowskiej, gdzie została odprawiona przez Księdza Proboszcza Piotra Cibę Msza święta w intencji górników i ich rodzin

a następnie zwiedzano Park Miniatur w Inwałdzie i Międzybrodziu Bialskim koleją linową – wyjazd na górę Żar.

Ostatki 2010. W części oficjalnej spotkania Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry – Arkadiusz Czech, w drzewcu nowego sztandaru przybił gwóźdź ze swym nazwiskiem i część członków klubu,

a wszystkie panie otrzymały od górników kwiatki.

Wieczór opłatkowo-kolędowy – styczeń 2010.
Rok 2009

4 grudnia 2009 roku górnicy parafii wzięli udział w mszy świętej barbórkowej, a następnie w Katolickim Centrum Kultury „Opoka” spotkali się członkowie klubu, aby świętować święto św. Barbary. Dyplom Honorowego Członka Klubu otrzymał Tadeusz Stroka a Srebrny Kilofek Górniczy Kapituła przyznała Józefowi Niewiedzołowi. W spotkaniu wzięli udział: Starosta Tarnogórski – Józef Korpak, Burmistrz Miasta Tarnowskie Góry – Arkadiusz Czech, Przewodniczący Rady Miejskiej Tarnowskie Góry – Piotr Szczęsny, księża naszej Parafii i Rada Klubu Seniorów. W części artystycznej wystapił zespół Tess z TCK Tarnowskie Góry, były przemówienia zaproszonych gości, kwiaty i toasty za pomyślność górniczego stanu, a prezes Klubu Górników, Ryszard Szypulski w podsumowaniu minionego roku stwierdził, że klub wrósł w parafię zyskując szacunek i uznanie parafian.

Zwiedzaliśmy Skansen Górniczy „Królowa Luiza”, Muzeum Górnictwa i parafię Św. Andrzeja Apostoła, gdzie gościł nas tamtejszy proboszcz i zarazem bobrowniczanin, ks. Arkadiusz Kinel.

Zwiedzanie Zabrza. Wrzesień 2009

W miesiącu sierpniu 2009 klub spotkał się przy kaplicy św. Barbary w bobrownickich Dolomitach.

Górnicy w procesji Bożego Ciała. Czerwiec 2009

Wycieczka do Wisły – kwiecień 2009

W kwietniu 2009 Klub Górników zorganizował wycieczkę do Wisły – zwiedziliśmy: Muzeum Adama Małysza, Adam Małysz z białej czekolady, skocznia im. Adama Małysza, pałac Prezydencki.

Zabawa kończąca karnawał 2009
Członkowie i sympatycy Klubu Górników spotkali się 13 stycznia 2009 roku na wieczorze „opłatkowo-kolędowym” w KCK „Opoka”. Były życzenia dla wszystkich od Rady Klubu Górników. Głos zabrali zaproszeni goście: księża naszej parafii – ks. proboszcz Piotr Ciba oraz ksiądz January Liberski. Ks. January skierował do zebranych słowa Ewangelii oraz opowiadał o zwyczajach górników w Afryce, gdzie przebywał na misjach przez 40 lat. Głos zabrali również zaproszeni goście: Burmistrz Wolnego Miasta Górniczego Tarnowskie Góry – Arkadiusz Czech, Przewodniczący Rady Miejskiej – Piotr Szczęsny oraz zastępca Burmistrza – Piotr Skrabaczewski. Przełamaliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia, śpiewaliśmy kolędy, spożyliśmy wieczerzę. Gościem specjalnym wieczoru był Szymon Wróbel – 7-latek, zwycięzca konkursu „Po naszymu, czyli po śląsku” w swojej kategorii wiekowej, który przybył na nasze zaproszenie wraz z rodzicami, aby opowiadać o zwyczajach śląskich „po naszymu”. Spotkanie zakończyło niespodziewane przybycie świętego Mikołaja, który obdarował wszystkich zebranych prezentami.
Spotkanie opłatkowe w KCK „Opoka”. Od lewej: Przewodniczący RM Tarnowskie Góry Piotr Szczęsny, ks. January Liberski, ks. prob. Piotr Ciba, z-ca Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry Piotr Skrabaczewski oraz Burmistrz Miasta Arkadiusz Czech.
Przybycie świętego Mikołaja.
________________________________________________________________________________
Rok 2008

Poświęcenie nowego sztandaru.

Msza święta Barbórkowa w 2008 roku.

65. rocznica urodzin p. Franciszka Jędrysika

Wycieczka Koła Górników do Wrocławia


Budowa kapliczki św. Barbary
Spotkanie Klubu Górników 5 lutego 2008 roku. Na zdjęciu żony członków Klubu Górników
Artykuł z Gwarka o spotkaniu ostatkowym


Lipcowe spotkanie Klubu Górników
________________________________________________________________________________
Rok 2007

Droga Krzyżowa ulicami Bobrownik Śląskich
________________________________________________________________________________
Rok 2005

Msza św. barbórkowa w 2005 roku

Msza św. barbórkowa w 2005 roku

Msza św. barbórkowa w 2005 roku






























