Dnia 24.10.2012 r., w TYGODNIU MISYJNYM nasze Koło gościło gości specjalnych:

Nowo powołany Dyrektor Diecezjalnych Papieskich Dzieł Misyjnych diecezji gliwickiej ks. Maciej Górka

Ks. Emanuel Pietryga - nasz parafianin - proboszcz kościoła św. Jadwigi w Chorzowie, który podzielił się wrażeniami z pobytu na Misji w Tanzanii, gdzie pracuje Jego parafianka jako misjonarka świecka
W dniu 13.10.2012 roku delegacja naszego Koła brała udział w rejonowym spotkaniu misyjnym które odbyło się przy Parafii ss. Piotra i Pawła w Tarnowskich Górach.
Spotkanie prowadził nowy Dyrektor Diecezjalnych Papieskich Dzieł Misyjnych diecezji gliwickiej ks.Maciej Górka.




W Święto Wniebowzięcia NMP Jubileusz 55-lecia kapłaństwa obchodził ks. January Liberski - misjonarz, który przez 40 lat pracował w Afryce.
W dniu 11.o7.2012 gościem specjalnym Koła Misyjnego tym razem była S.Waleria Froń – ze Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św.Karola Boromeusza w Trzebnicy, obecnie pracująca w Senegalu. S.Waleria jest zaprzyjaźniona z naszą parafią od roku 1976, kiedy to przyjeżdżała z dalekiej Trzebnicy na spotkania – prelekcje do ówczesnej ” Sodalicji Mariańskiej”. W roku 1986 wyjechała na misje, gdzie pracuje do dziś.
Album ze zdjęciami obrazującymi trudna pracę w tym gorącym klimacie oraz opowiadania Siostry wzbudziły wielkie zainteresowanie słuchaczy spotkania.
Zdjęcia wraz z życzeniami świąteczno – noworocznymi przesłała S.Waleria Froń, Boromeuszka z Trzebnicy, zaprzyjaźniona z Kołem Misyjnym i Kołem Seniorów. Zdjęcia przedstawiają katedrę w Koldzie (Senegal) – zamiast choinek palmy.

Na kolejnym spotkaniu członków Koła Misyjnego gościliśmy S.M. Walerię ze Zgromadzenia Św. Karola Boromeusza z Trzebnicy. W czasie spotkania Siostra zapoznała zebranych z pracą m.in. w Ośrodku dla Dzieci Niedożywionych jak i wśród więżniów. W Senegalu pracuje od 25 lat. Nasze Koło Misyjne złożyło skromną ofiarę na rzecz Misji zapewniając równocześnie o stałej pamięci modlitewnej.

Członkowie Koła Misyjnego na spotkaniu kolędowo - opłatkowym, styczeń 2010.

Członkowie Koła Misyjnego na spotkaniu kolędowo - opłatkowym, styczeń 2010.

Członkowie Koła Misyjnego na spotkaniu kolędowo - opłatkowym, styczeń 2010.







