Wyjazd seniorów w czerwcu

Kędzierzyn – Kożle – 26.06.2013r.
Warto zobaczyć miejsca, które z lądu bywają trudno dostępne i mniej znane i przekonać się, że powiedzenie iż „świat widziany od strony rzeki wygląda inaczej” jest w istocie prawdziwy.
O tym przekonali sie osobiście Seniorzy płynąc statkiem ” Silesia „.

Na statku "Silesia"

Na statku „Silesia”

Śluza Kożle - otwierana ręcznie - zamykana dwudzielnymi wrotami umożliwiające jej napełnianie lub opróżnianie (wys.2,5 m)

Śluza Koźle – otwierana ręcznie – zamykana dwudzielnymi wrotami umożliwiające jej napełnianie lub opróżnianie (wys.2,5 m)

Śluza Kłodnica - jest największą z sześciu śluz - mechaniczna - spad 10,4 m

Śluza Kłodnica – jest największą z sześciu śluz – mechaniczna
– spad 10,4 m

Spichlerz z początku XIX w.

Spichlerz z początku XIX w.

nie mogło też zabraknąć grilla

nie mogło też zabraknąć grilla

Uczestnicy z uśmiechem na ustach opuścili bardzo gościnny statek "Silesia"

Uczestnicy z uśmiechem na ustach opuścili bardzo gościnny statek „Silesia”

Park Krajobrazowy w Czarnocinie - Przewodnik pokazuje występujące tam skały

Park Krajobrazowy w Czarnocinie – Przewodnik pokazuje
występujące tam skały

Kaplica Św. Anny z XV w., tam wg tradycji ukazała się Św. Anna

Kaplica Św. Anny z XV w., tam wg tradycji ukazała się Św. Anna

Seniorzy i tam dotarli.

Seniorzy i tam dotarli.

Ostatni punkt wycieczki - przystanek w Bycinie!!!

Ostatni punkt wycieczki – przystanek w Bycinie!!!


Przy wspaniałej pogodzie i dobrych humorach wracamy do parafii.
Uczestniczyły 42 osoby.
W tym miejscu dziekujemy Radzie Dzielnicy za materialna pomoc w częściowym pokryciu transportu oraz Ks.Proboszczowi i Ks.Stanisławowi za bycie z nami. Bogu niech będą dzięki za wszystko dobro !