Uroczystość Odpustowa i Konsekracja kościoła

Dnia 7 sierpnia 2022 roku w Święto Przemienienia Pańskiego przeżywaliśmy w naszej wspólnocie Uroczystość Odpustową połączoną z konsekracją naszego kościoła, której dokonał ks. Biskup Jan Kopiec. Ks. Biskup przewodniczył Mszy Św. o godz. 11,00 i wygłosił do nas odpustowe kazanie.
Konsekracja to uroczyste poświęcenie świątyni. Poprzez ten obrzęd całkowicie wyłącza się budynek kościoła z użytku świeckiego, a oddaje się go na chwałę i służbę Pana Boga. Wyrazem tego jest namaszczenie ołtarza i ścian olejem Krzyżma Świętego przez biskupa. Nasza świątynia czekała na ten akt 111 lat. Konsekracja naszego kościoła stanowiła szczególny dzień radości dla całej parafii. Odtąd każdego roku będziemy obchodzili pamiątkę tego wydarzenia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.