Zespół Gaudeamus


 Pierwszy koncert zespołu 31 sierpnia 1997 roku

Koncert z okazji pięciolecia zespołu 14.10.2001 roku

Koncert w Lasowicach 11.11.2001 roku

Pierwsze czuwanie na Jasnej Górze w 1997 roku

Podczas festynu w 2002 roku.

Koncert kolęd 26 grudnia 2000 roku.

Koncert ku czci Świętej Cecylii w 2006 roku.

Koncert z okazji jubileuszu Szkoły Muzycznej w Tarnowskich Górach, 15.01.2007r.

Koncert bożonarodzeniowy 22 grudnia 2006 roku

Młodzieżowy zespół wokalno – instrumentalny „Gaudeamus” istnieje od 1996 roku. Jego założycielką i opiekunką jest Anna Hadyk (Stiler). Pierwszy występ miał miejsce we wrześniu 1996 roku podczas peregrynacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej. Później zaczęły się regularne próby, ustalił się skład, nadano mu nazwę (od łacińskiego tytułu pieśni „Gaudeamus Igitur”). Swoim śpiewem ubogaca wszystkie uroczystości parafialne i święta kościelne. W ciągu swej kilkuletniej działalności zespół osiągnął wiele sukcesów – nie tylko w swojej parafii, ale także poza jej terenem.

Najważniejsze osiągnięcia zespołu: coroczne przygotowanie od strony muzycznej całego Triduum Paschalnego oraz Niedzieli Palmowej (wraz ze śpiewaniem Męki Pańskiej), coroczne koncertowanie kolędowe w dniu 26 grudnia, coroczne przygotowanie od strony muzycznej Czuwania Nocnego na Jasnej Górze; zespół łączył swoje siły z grupą teatralną „Opoka” w kilku przedstawieniach, koncertował również w sąsiednich parafiach, gdzie został bardzo życzliwie przyjęty, uczestniczył w przeglądzie piosenek religijnych w Tarnowskich-Górach – Lasowicach (przyjęty z dużym aplauzem), brał udział w kolędowaniu z okazji święta Trzech Króli w Zbrosławicach, odwiedził Dom Kombatanta w Lublińcu, ubogacał uroczystości Mszy Świętych poza parafią, wystąpił w Gali Finałowej konkursu „Jan Paweł II – Człowiek nadziei i pokoju” w Tarnogórskim Centrum Kultury.

W roku 2004 w Przeglądzie Piosenki Religijnej w Radzionkowie zajął I miejsce w kategorii zespołów dużych. W listopadzie występuje podczas Koncertu z okazji święta patronki – św. Cecylii, który odbywa się każdego roku w naszym kościele parafialnym. Obecnie skład zespołu liczy 12 osób (licealiści, studenci, młodzież pracująca). W roku 2006 zespół będzie obchodził X-lecie działalności.

W grudniu 2006 r. i styczniu 2007 roku zespół kilkakrotnie koncertował. 22 XII w naszej parafii odbył się koncert, który pomógł wprowadzić słuchaczy w nastrój świąt Bożego Narodzenia. Był to jednocześnie koncert charytatywny, z którego dochód młodzież przeznaczyła na pomoc dzieciom niepełnosprawnym z Domu Pomocy Społecznej w Nakle-Śląskim.

Kolejne koncerty odbyły się: 15 stycznia w Państwowej Szkole Muzycznej w Tarnowskich Górach (z okazji 60. rocznicy istnienia szkoły) oraz w Centrum Kultury „Karolinka” w Radzionkowie (21 stycznia) w czasie wieczoru kolęd. Wszystkich, którzy chcą dołączyć do grona zespołu „Gaudeamus” zapraszamy w każdą sobotę do Katolickiego Centrum od godz. 15:00 do 17:00.