Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży


Oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w Bobrownikach-Śląskich rozpoczął swoją działalność 09.06.1997 roku. Na uroczystym zebraniu obecni byli przedstawiciele parafii bobrownickiej – ks. Proboszcz Wiktor Sojka, ks. Wikary Piotr Ciba oraz goście z Gliwic – ks. Piotr Faliński i jego asystenci. Prezesem został wówczas Mirosław Michulec, zastępcą Anna Stiler, sekretarzem Agata Janta, zastępcą sekretarza Anna Strzelecka, skarbnikiem Kornelia Szastok. Księdzem asystentem mianowanym przez ks. Proboszcza został ks. Piotr Ciba.

Wstępując w szeregi stowarzyszenia młodzież składa przyrzeczenie wierności Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie, stając się członami Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

W roku 2000 patronat nad oddziałem w Bobrownikach Śl. sprawował ks. Marian Błaszczok, a zarząd tworzyli: prezes – Joanna Drzyzga, wiceprezes – Artur Arndt, Skarbnik – Łukasz Drzyzga, sekretarz – Marek Jagiella.

Działalność KSM obejmowała zarówno sferę charytatywną jak i kulturalną. Przez cały rok Jubileuszowy młodzież ze stowarzyszenia starała się kierować słowami Jana Pawła II

Kto kocha, jest gotów oddać ukochanej osobie wszystko, co ma najcenniejsze.

Grupa organizowała letnie i zimowe wakacje dla dzieci i młodzieży oraz działała charytatywnie udzielając materialnego wsparcia Domowi Dziecka w Brzezinach-Śląskich, organizując Mikołajki dla dzieci z ubogich rodzin. Młodzież spotyka się w każdy piątek w Katolickim Centrum „Opoka” o godz. 19:00. Na spotkaniach rozważane są słowa Pisma Świętego oraz odbywały się dyskusje dotyczące życia i spraw na tematy związane z młodzieżą.

Od roku 2001 młodzież KSM-u zajęła się redagowaniem parafialnej gazetki Przemienienie (do roku 2002; od 2003 gazetkę redaguje młodzież niezrzeszona w KSM). Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży organizuje wiele imprez dla dzieci i młodzieży – m.in. bale przebierańców w czasie karnawału, turnieje, wycieczki, kolonie i wiele innych.

Podczas Triduum Św. Stanisława Kostki w 2006 roku

Koncert zespołu Donegal podczas Triduum Św. Stanisława w 2006 roku

Taniec irlandzki podczas Triduum Św. Stanisława w 2006 roku

Podczas Triduum Św. Stanisława Kostki w 2006 roku

KSM przed rozgrzewką z księdzem Mirosławem Potockim

Zgrana drużyna musi wygrać!

Podczas Diecezjalnego Turnieju KSM nasze koło zdobyło zwycięski puchar w piłce nożnej (09.06.2007)

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Gliwickiej - www.ksm.kuria.gliwice.pl